Jak inwestować w złoto?

Inwestowanie stało się w Polsce modne wraz ze wzrostem zamożności Polaków. Złoto inwestycyjne jest jednym z najbardziej polecanych przez ekspertów kierunków, w którym powinni podążać młodzi inwestorzy, którzy nie chcą narażać się na zbyt duże ryzyko. Inwestowanie w złoto ma zarówno sporo zalet, jak i wad, które przeszkadzają wielu inwestorom.

Jakie zalety ma złoto inwestycyjne?

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych kryteriów, na które patrzą początkujący inwestorzy, jest to, aby nie było możliwości stracenia całego kapitału podczas przeprowadzanej inwestycji. Z tego powodu takie inwestycje, jak lokowanie pieniędzy w akcje lub własny biznes nie są aż tak popularne jak lokowanie gotówki w złoto inwestycyjne. Jest to bardzo bezpieczna przystań dla kapitału, co jest największą zaletą inwestowania w złoto, jak również w inne metale szlachetne. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat nie zdarzyło się tak, by ktoś stracił kapitał, inwestując w złoto. To stwierdzenie jest prawdziwe dla osób, które inwestowały w perspektywie wieloletniej i kapitalizowały złoto w odpowiednim momencie. Mimo wszystko wydaje się, że jest to najbezpieczniejsze miejsce dla gotówki, zwłaszcza w czasach kryzysów gospodarczych oraz napiętej sytuacji geopolitycznej.

Jakie wady ma złoto inwestycyjne?

Największą wadą, jakie ma inwestowanie w metale szlachetne, jest to, że stopa zwrotu nie jest tak wysoka jak w przypadku lokowania pieniędzy, chociażby w akcjach na giełdzie. Złoto inwestycyjne jest jednak pewniejsze, co sprawia, że jest polecane osobom, które preferują niższe ryzyko i pewną lokatę, kosztem mniejszych zysków.